Dyscyplina podczas wyjścia na spacer

Oczywiście każdy chyba się zgodzi z twierdzeniem, że psy to wspaniałe zwierzęta. No i nie bez powodu bardzo często nazywane najlepszym przyjacielem człowieka, bo jak mało, kto są wierne a do tego potrafią dać wiele radości. Największą zaletą psa i tym, za co je uwielbiamy i kochamy jest to że potrafią bezinteresownie kochać i nie opuścić swojego pana, miłość i wirność jest bezwarunkowa i trwa nawet w najtrudniejszych momentach życia, czego niestety nie można powiedzieć o większości ludzi. Często można się spotkać z twierdzeniem, że ludzie wolą towarzystwo swojego kochanego czworonoga zamiast towarzystwa ludzi, oczywiście można uznać ich za czubków, jednak każdy, kto miał wiernego czworonoga jest jakoś tak bliżej tego aby się zgodzić z takim stwierdzeniem. To właśnie pokazuje jak wiele pies znaczy w naszym życiu i jak bardzo Siudo niego przywiązujemy oraz oczywiście jak on przywiązuje się do nas. Oczywiście, jeżeli ktoś nie miał psa to tego nie zrozumie, a z drugiej strony każdy, kto miał kiedykolwiek psa, doskonale zdaje sobie sprawę, że, pomimo że pies daje dużo radości to jednak nie zawsze jest tak cudowanie i różowo, zwłaszcza, że pies potrafi skutecznie zdenerwować każdego. Zwłaszcza, gdy jest młody. Oczywiście bez wątpienia
to naszym zadaniem jest nauczenie psa określonych zachowań, jeżeli poświecimy mu wytaczająco dużo czasu to pies będzie p pierwsze grzeczny a po drugie możemy go nauczyć wielu ciekawych sztuczek. Oczywiście nauka psa wymaga czasu, jeżeli jednak zechcemy mu poświecić trochę czasu to za kilka miesięcy będziemy mogli z dumą pokazać przed znajomymi jak posłuszny i zdyscyplinowany jest nasz czworonóg, zawsze to jest jakaś atrakcja towarzyska, no i bezcenne miny ludzi, którzy krzyczą za swoim psem po ulicy a nasz reaguje od razu na każdą wydaną mu komendę. Szkolić psa możemy w każdych warunkach, zarówno w domu jak i na spacerze, właściwie to nawet powinniśmy wykorzystywać każdą możliwość, aby naszego psa szkolić. Oczywiście w zależności od okoliczności uczymy naszego czworonoga innych rzeczy.

Wykonanie komendy w zamian za nagrodę.

Właściwie każdy właściciel psa ma jedno marzenie,aby jego pies, był posłuchanym zwierzęciem, no i również każdy właściciele doskonale wiedzą z autopsji, że nie jest to takie proste, nauczenie psa komend nie jest zadaniem bardzo trudnym ,jednak musimy sie liczyć z konicznością poświecenia czasu prywatnego. Oczywiście zanim nasz pies stanie się atrakcją salonową i zacznie posłusznie wykonywać nasze polecenia powinniśmy z nim popracować, to nawet nie kwestia powinniśmy, ale jest to konieczne. Bez naszego zaangażowania i spędzaniu wielu czasu na treningu nie mamy najmniejszej szansy na to żeby nasz pies wykonywał jakiekolwiek zadania. Oczywiście psa możemy uczyć ciągle nowych sztuczek i umiejętności, jednak ważnym elementem jest to żeby psa nagradzać po wykonaniu pracy i nauczeniu nowej się sztuczki.

Jedna z najbardziej popularnych metod nagradzania psa jest zachęcanie go do zrobienia do określonych rzeczy w zamian za smakołyk, pies wówczas wie że w przypadku gdy wykona to czego od niego oczekujemy dostanie jakiś swój ulubiony przysmak. To akurat jest metoda jest bardzo skuteczna. Zwłaszcza, że w takich momentach pies jest zdecydowanie bardziej skory do współpracy i jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności zdecydowanie szybciej się uczy. Warto jednak w takiej sytuacji pamiętać, aby nie przesadzić z tym nagradzaniem, bo potem nasz pies nie będzie chciał zrobić nawet kroku bez nagrody. Dlatego wszystko należy wykonywać z umiarem, oczywiście nie mam zamiaru tutaj negować metody nagradzania smakołykami, bo skoro jest to metoda skuteczna to po co z niej rezygnować. Pamiętajmy o tym aby nie nauczyć psa otrzymywania nagrody z banalne czynności, bo wówczas zapędzimy się w kozi róg i pies za każdą wydaną i wykonaną komendę będzie oczekiwał nagrody. Taka metoda oczywiście do niczego dobrego nie doprowadzi. Jednak delikatne zachęcanie smakołykami w sposób umiarkowany może przynieść pożądany efekt w postaci tego że nasz pies będzie wykonywał sztuczki jakie chcemy.

Kąpanie psa.

Pies jest zwierzęciem, które zdecydowanie pośród ludzi cieszy się wielkim uznaniem i zajmuje eksponowane stanowisko. Oczywiście są inne domowe zwierzęta jak koty, chomiki czy króliki, które niewątpliwie również mają swój urok, pomimo wszystko nie są one w stanie wytrzymać konkurowania z psem, który nie na darmo nazywany jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jak ważnym elementem życia ludzi jest pies niech świadczy fakt, że nawet filmowcy w swoich produkcjach bardzo często podejmowali temat psów i ich relacji z ludźmi. Dobrym przykładem jest tutaj film `Lassie wróć`. Chyba każdy zna bądź książkę lub oglądał film, generalnie historia jest bardzo wzruszająca i osobiście czytając książkę na końcu płakałem. Jeżeli ktoś z was jeszcze nie czytał to powinien konicznie nadrobić to jak najszybciej. Oczywiście, jeżeli ktoś kocha swojego zwierzaka to chce, aby żyło mu się jak najlepiej i stara się mu za wszelką cenę dogadzać. Dbanie o psa to również dbanie o jego higienę, ważnym elementem tutaj jest jego kąpiel. Zwłaszcza pierwsza kąpiel psa dla wielu ludzi jest ciężkim przeżyciem, również jednak pamiętajmy, że dla psa to także jest ciężki kawałek do zgryzienia. Kąpiele zazwyczaj nie należą do przyjemności ani dla właściciela czworonoga ani dla samego psa. Oczywiście mówimy tutaj o kąpieli w wannie, zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy nasz pies zobaczy np. jezioro, wówczas możemy być prawie pewni że z wielką chęcią wskoczy aby sobie popływać.

Wracając jednak do sprawy kompania psa, to warto jest pamiętać żaby psa uczyć i przyzwyczajać do kąpieli już od szczeniaka, wówczas mamy o wiele większą szansę na osiągnięcie sukcesu podczas kąpania psa dorosłego. Jeżeli uda nam się doprowadzić do tego że pies w trakcie kąpieli będzie się dobrze bawił, to wówczas zamiast przykrego obowiązku kąpiel będzie dla naszego pupila czystą przyjemnością a my dzięki temu będziemy mogli spokojnie i dokładnie go wymyś. Jeżeli jednak nie uda nam się osiągnąć takiej sytuacji to wówczas będziemy mieli problem, ponieważ nasz pies będzie bardzo źle reagował na kapiel i będzie to koszmar zarówno dla nas jak i psa.

Opieka nad psem – zabawa, czy odpowiedzialność?

Nie od dzisiaj wiadomo że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Oczywiście trudno z tym dyskutować i chyba każdy uzna że jest to prawda. Przeważnie pies jest bardzo przyjacielską istotą a do tego przywiązuje się bardzo do własnych opiekunów. Trudno jest jednoznacznie określić czy pies jest agresywny czy łagodny, to w głównej mierze zależy od tego w jaki sposób został wychowany i jak traktująco ludzie. Skłonność do agresji również jest w znacznym ,stopniu uzależniona od rasy naszego psa. Są psy, które są bardzo łagodne a do tego duże. Chyba każdemu w tym momencie przed oczami stanął Bernardyn. Oczywiście głownie kojarzymy go z wyciąganiem zasypanych pod lawinami ludzi. Psa kupuje się z różnych powodów, bardzo często jednak na zakup psa decydują się ludzie samotni, którzy poszukują wiernego przyjaciela, dzięki temu mają z kim spędzać czas i się nie nudzą. Zalety posiadania psa to między innymi to że z psem można się bawić oraz nauczyć go pożytecznych sztuczek, to wszystko wpływa na poprawę również naszego samopoczucia. Do ulubionych sztuczek jakich uczymy nasz psy należą siadanie, dawanie łapy czy przynoszenie gazet. Oczywiście oprócz tego że możemy pisaka nauczyć sztuczek, to również pies zapewni nam również wiele chwil pełnych rozrywki, zarówno w domu jak i podczas długich spacerów. Spacery są wskazane zarówno dla psa jak i dla jego właściciela.

Obu wyjdą jak najbardziej na zdrowie. Pamiętajmy jednak o tym że opieka nad psem nie jest już zabawą, jest to również niezmiernie duży obowiązek. Ponieważ pies pokłada w naszych rękach niemalże swoje życie i samodzielnie nie będzie zdolny do życia. Nie zapominajmy że mamy do czynienia w tej sytuacji z żywym stworzeniem, które ma uczucia. Wielu rodziców kupuje dla swoich dzieci psy, jednak bardzo często okazuje się że są one tylko zabawką. Tak być nie powinno, i jak urosną to trafiają do schroniska, lub w najlepszym wypadku przejmują nad nimi opiekę rodzice. Oczywiście rodzice dziecka a nie psa.

Zwierzę – żywa istota

Niestety często zdarza się, że ludzie zapominają o tym, że zwierzęta tak naprawdę są żywymi istotami. Niestety w dalszym ciągu nasi czworonożni przyjaciele w wielu przypadkach wcale nie są traktowani, jako żywe istoty. Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego, że ludzie nie są w stanie jeszcze dostrzec korzyści, jakie przez wieki płynęły z tego, że zwierzęta ciągle były obok nas. W XXI wieku niestety coraz więcej osób musi się uczyć tego, że zwierzęta są tak samo ważne jak my sami. Wiele dzieci wychodzi z założenia, że ze zwierzętami można robić praktycznie wszystko. Tego typu działania przejawiane przez dzieci przecież nie biorą się znikąd. Często okazuje się, że to właśnie ludzie dorośli poprzez to wszystko, co robią codziennie złego ze zwierzętami dają dzieciom zły przykład. Skoro ludzie dorośli mogą tak robić to dzieci naśladują te zachowania. Ostatnio mogliśmy obejrzeć nieprzyjemne sytuacje w telewizji i w Internecie, gdy mały chłopczyk męczył kota. Oczywiście jako dorośli powinniśmy sprawić aby tego typu sytuacje nie zdarzały się zbyt często, powinniśmy zadbać o to żeby dzieci darzyły zwierzęta właściwą opieką. Pamiętajmy żeby wpajać od młodości to aby dziecko nie atakowało zwierzęcia, zwłaszcza takiego, które jest bezbronne i nie spodziewa się ataku ze strony swojego domownika.

Oczywiście również powinniśmy zabronić ataku zwierząt obcych, bo tutaj sytuacja może być odwrotna i źle się skończyć dla naszego dziecka. Oczywiście bardzo wiele zależy od nas, jako od dorosłych, to głównie w naszych rękach jest to w jaki sposób dziecko będzie traktowało napotkane zwierzęta. Najlepiej jest nauczyć dziecko w ten sposób, aby traktowało z należytym szacunkiem wszystkie napotkane żywe stworzenia. Oczywiście możemy pokazać dziecku, w jaki sposób należy wydawać zwierzęciu komendy, jak sprawić żeby pies nas słuchał. Jednak to wszystko powinno się odbywać bez udziału przemocy. Ta jest kategorycznie zabroniona i powinniśmy się jej po każdym pozorem wystrzegać.


Kategorie
Archiwum
  • January 2011
  • December 2010
  • November 2010
  • October 2010
  • September 2010
  • August 2010


  • Od dawien dawna ludzie rozglądali się za zwierzętami, które pomogłyby w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Oczywiści również podejmowali próby oswajania najróżniejszych zwierząt. Oczywiście wybierano do tych celów tylko takie zwierzęta, które były w stanie dostarczyć jakiś konkretnych korzyści dla domostwa. Oczywiście w początkowych fazach najważniejsze były takie elementy jak dostarczania pożywienia i mięsa czy jak w przypadku krów dostarczanie mleka. Również wykorzystywano skóry ze zwierząt. Obecnie funkcja zwierząt hodowlanych jest inna i generalnie należy wziąć pod uwagę, że obecnie chyba najpopularniejszym zwierzęciem domowym jest pies. Oczywiście, jeśli weźmiemy to pod rozwagę to przychodzi nam na myśl pytanie, co takiego w sobie mają te zwierzęta, że ludzie tak bardzo je lubią i tak chętnie trzymają we własnych domostwach. Generalnie jest to temat rzeka i właściwie ilu byśmy właścicieli nie zapytali to tyle uzyskamy odpowiedzi. Każdy ma jakiś swój powód, dla, którego utrzymuje czworonoga w domu. Psy mają pośród ludzi bardzo silną pozycję i wynika to z wielu aspektów. Podstawowym jednak jest inteligencja tych zwierząt. Każdy, kto miał psa, oczywiście mądrego doskonale wie jaki mądre są to zwierzęta i jak wiele potrafią się nauczyć oraz jak mogą być pożyteczne w codziennym życiu. Pierwsze, co przychodzi na myśl to pomoc osobom niepełnosprawnym oczywiście jest to bardzo naturalne. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że pies jest przewodnikiem dla osób niewidomych. Jednak bardzo często pies również potrafi wykonywać proste czynności w domu, jak zapalenie światła czy przyniesienie gazety. Generalnie rola psa w naszym społeczeństwie jest tak silna, że właściwie trudno jest sobie wyobrazić jakiekolwiek inne zwierze pilnujące naszego domu czy w roli przewodnika osoby niewidomej, można by powiedzieć że pies już na stałe wrósł w nasz krajobraz. Oczywiście również pies jest nieocenionym pomocnikiem w sytuacjach, kiedy potrzebny jest jego wprawny nos. Pies pomaga zarówno na lotniskach w przeszukiwaniu bagaży podróżnych jak i również w poszukiwaniu ludzi, którzy zaginęli. Ostatnio można było podziwiać psy w akcji poszukiwawczej na Haiti, gdzie nasze psy znajdowały ludzi, którzy byli uwięzieni pod gruzami po pamiętnym trzęsieniu ziemi. Co ciekawe węch i słuch jakim dysponują psy są tak doskonale rozwinięte a jeżeli jeszcze zostaną podszkolone to nawet najnowsza technika nie jest w stanie z nimi konkurować. To kolejny powód, dla którego pies jest tak cenionym pomocnikiem dla ludzi. Jak widać pomoc psa jest bardzo przydatna. Co jest również bardzo istotne to właśnie pies jest również bardzo wierny stworzeniem. To kolejny z powodów, dla których ludzie tak chętnie z nimi się zaprzyjaźniają. Dzięki temu pies staje się prawdziwym przyjacielem człowieka, zawsze się cieszy gdy widzi swojego pana, nie ma humorów a do tego dzięki długim spacerom pomaga nam dbać o własne zdrowie. animals.bielsko.pl - agencja interaktywna wrocław - powierzchnia magazynowa - Elektrownie wiatrowe